فروشنده فروشنده: آژند شیمی، فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی، صنعتی، شیشه آلات
آماده ارسال ناموجود
87,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تیو سولفات سدیم به فرمول Na۲S۲O۳، یک ترکیب کریستالی بی رنگ است. که بیشتر با نام هیپو سولفیت سدیم یا هیپو خوانده می‌شود. یکی از کاربردهای آن خنثی کردن کلر موجود در آب شهری است که بیشتر در بین دارندگان آکواریوم متداول است. همچنین این ماده یک آلاینده گوگردی موجود در آب به شمار می آید. سدیم تیوسولفات یک ترکیب معدنی، سفید و یا بی رنگ، که آب را به راحتی از دست می دهد و به خوبی در آب و روغن تربانتین حل می شود. سدیم تیوسولفات يک ماده شيميایی و دارویی است که این ماده در لیست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد. این ترکیب با حرارت دادن تجزیه شده و سولفات سدیم و پلی سولفید سدیم به دست می آید. در شرایط عادی  تیوسولفات سدیم حتی با اسیدهای رقیق مانند اسید هیدروکلریک واکنش می دهد و به گوگرد، دی اکسید گوگرد، آب و کلرید سدیم تجزیه می شود. این واکنش به عنوان واکنش ساعت شناخته می شود. زیرا زمانی که گوگرد به یک غلظت مشخص می رسد محلول از بی رنگ به زرد کم رنگ تبدیل می شود. این روش برای تولید گوگرد کلوئیدی استفاده می شود.

محصولات مرتبط

سدیم تیوسولفات در یودومتری، پردازش عکس، جداکننده و نگهدارنده در مواد غذایی، استخراج طلا و نقره از کانه، دارویی و همچنین برای شیرین کردن آب از جمله کاهش سطح کلر برای استفاده در آکواریوم و استخرهای شنا مورد استفاده قرار می گیرد.

اصلی ترین و مهم ترین کاربردی که دارد در صنعت پزشکی می باشد که  به عنوان پاد زهر، درمان عفونت قارچی پسریازیست و رسیکالر مورد استفاده قرار می گرد.

در بخشی دیگر از کاربرد ماده تیوسولفات سدیم  در صنعت عکاسی می باشد که به عنوان داروی ثبوت استفاده می شود.

استفاده از تیوسولفات سدیم در صنعت رنگرزی، تولید پارچه، چرم سازی، تولید افت کش و داروسازی به کار می رود.

تیوسولفات سدیم به دلیل اینکه دارای یون سدیم می باشد باعث می شود برای برخی از افراد دارای عوارضی باشد که توصیه می شود تا حد امکان از این ماده استفاده نکنید. نارسایی های کلیوی، فشار خون، توکسمی ناشی از حاملگی می باشد. توصیه می شود که اگر از این نوع دارو استفاده می کنید اگر برای شما هر نوع حساسیت یا تحریکی را به وجود می آورد توصیه می شود که مصرف این نوع دارو را قطع کنید و دیگر از این نوع دارو استفاده نکنید.

1-پوست : این ترکیب گاهی اوقات ممکن است که باعث تحریک خفیف پوست بشود.

2- چشم: باعث تحریک مکانیکی چشم می شود.

3-استنشاق: اگر شما تیوسولفات سدیم را بو کنید باعث تحریک دستگاه تنفسی بدن و غشای مخاصی بدن نیز می شود.

این مواردی که در پایین ذکر می شود  عواملی می باشد که در صورت استفاده بیش از حد از این نوع ماده دارویی باعث می شود یکی از دلایل بالا در شما رخ دهد. پس توصیه می شود که بی دلیل و بیش از حد از این نوع دارو استفاده نکنید، توصیه می شود که مقدار مصرف برای شما طبق دستور پزشک صورت بگیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...